SK.ANDALI: Këshilltari i Metës, Ilir Kulla, organizoi “puç shteti” për rr.ëzimin e Ramës

Gaz.eta i.taliane “Il F.atto Quotidiano”, ka bo.tuar një ská.ndal ku përfshihet ish-senatori Sergio De Gregorio dhe k.ëshilltari Ilir Metës, Ilir Kulla.


Bëhet fjalë për një h.istori zhv.átjesh, pa.strimi parash dhe ç’është më e r.ënda, një fu.shate për rr.ëzimin e Edi Ramës.Si që.ndron h.istoria?Ish-senatori italian, i njohur në vendin fqinj për rr.ëzimin e Qeverisë “Pr.odi” në vitin 2008, pasi kaloi me “Fo.rca Italia”, nga pë.rgjimet e Pro.kurorisë, pas arr.éstimit të vitit 2017, rezulton se q.endron pas fushatës shp.ífëse për ardhjen e mb.etjeve ki.míke nga Italia në Shqipëri.

Sot eshte nje nga kengetaret me te da.shura per p.ublikun, e njihni se per ke behet fjale


Ajo është shumë e dashur për p.ublikun. U bë me të shpejtë e fa.mshme, më shumë për fa.ktin se u lidh me rep.erin Mozzik sesa për ta.lentin a këngët e saj.

Megjithatë, përmes lidhjes me kenget.arin ferizajas, ajo arriti ta piziciononte vetën mes emrave më të përfolur të sho.ubizit vendor. Loredana Zefi dhe Mozzik janë nd.arë dhe shk.aku i vërtet i nda.rjes ende nuk është bërë i ditur. Ish çifti kanë një vajzë të vogël, e cila po rri me të ëmën. Siç kuptojmë, këngëtarja së shpejti po vjen me pr.ojekt të ri muzikor, që do të jetë i dedikuar për tregun botëror. Se si do ti ecë, mbetet për tu parë.Po flitet shumë se Loredana ka realizuar disa nd.ërhyrje në futyrën e saj.

Fahri Musliu de manton Haradinajn, rr ëfen të vërteten e Kurtit në b urgjet serbe

Publicisti dhe veterani i gazetarisë kosovare, Fahri Musliu ka reaguar ndaj kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili mbrëmë dha një deklaratë b efasuese për qëndrimin e Albin Kurtit në b urgjet e Serbisë.

Sipas tij, Kurti ishte në Pozharevc, Qupri, Nish, ku ka v uajtur b urgun si njëri nga të b urgosurit më të njohur politik në Evropë dhe është t orturuar në mënyrë më b arbare, se çdo i bu rgosur tjetër shqiptarë, transmeton Indeksonline

“Zoti Haradinaj e vuri në dyshim pozitën e Kurtit në bu rgjet serbe duke thënë se si është e mundur që një i b urgosur shqiptar të jep intervistë në b urg, kur kjo nuk i ka ndodh askujt as në b urgjet e Kosovës, duke e vënë kështu në lidhej gjoja privilegjet që ai ka pasur nga re gjimi serb (dikush më herët pati shp ifur se zoti Kurti qenka argëtuar me vajzën e ish ministrit serb të policisë Zoran Sokolloviqit, prandaj kai ka pasur trajtim tjetër në b urg…)”, ka shkruar Musliu.

LAJMI I FUNDIT/ Rritet ndjeshëm numri i viktìmave, dalin shifrat e fundit nga Italia

Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile Italiane gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 117 viktìma (78 dje) nga koronavirusi për një total prej 33 072.

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 2443 persona teksa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 147 101.

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 584 raste të reja pozitiv për një total prej 231 139.

Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan 58 viktìma nga koronavirusi.

Gjithashtu sot u identifikuan 384 raste të reja pozitive për një total prej 24.037.

Nuk duhet kurrsesi ta pini këtë, sidomos nëse jeni mbi 35 vjec : Ja pregatitja natyrale e cila e zëvendëson atë në mënyre të

Keni patur shpesh dhimbje koke apo dhimbje të muskujve dhe ajo që ju ka shkuar në mendje ka qenë: Ibup rofeni?

Epo, kjo është një që e zakonshme që të gjithë e bëjmë, pasi ky il’aç përshkruhet nga mjekët si një medi. kament për trajtimin e të gjithë llojeve të sëm. undjeve. Në të vërtetë, ibup rofeni u krijua për të lu. ftuar dhimbjen.

Nëse asnjë mjek nuk ju ka folur për rrez iqet që ibup rofeni jep në shëndetin tuaj, më poshtë ne po jua rreshtojmë të gjitha:

Ibup rofeni dëmton veshkat në mënyrë progresive. Personat mbi 35 vjeç janë ata që duhet të jenë më të kujdesshëm gjatë marrjes së këtij il’açi ose të përpiqen ta shmangin atë.

Por çfarë il’açi tjetër mund të merrni për të trajtuar dhimbjet? Ka shumë mjete natyrale me të cilat mund të lu. ftoni në mënyrë efektive dhimbje të tilla si ato muskulare ose ato në kokë.

Ky artikull do t’ju prezantojë me një il’aç natyral që në përbërje të tij ka shafranin e Indisë, të cilin ju mund ta përdorni në mënyrë të përkryer si zëvendësues të il’açeve farmaceutike.

Nuk ka ndonjë efekte anësor për shëndetin dhe siguron efektivitet të menjëhershëm.

Shihni më poshtë se si mund ta përgatisni atë:

Përbërësit:

– Një lugë e madhe pluhur me shafran Indie,

– Një limon të shtrydhur,

– Pak mjaltë (gjysmë filxhani) ,

-Çaj të ngrohtë (më pak se një gotë).

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit derisa të krijohet një masë homogjene. Ky shurup i fuqishëm natyral do t’ju ndihmojë të eliminoni të gjitha dhimbjet e trupit. Konsumojeni 3 herë në ditë